Baza PsycARTICLES® w zasobach Biblioteki Instytutu Nenckiego

PsysARTICLES-1PsysARTICLES

PsycARTICLES jest uznanym źródłem pełnotekstowym artykułów recenzowanych naukowo z dziedziny psychologii. Baza zawiera ponad 199,130 pełnych tekstów artykułów z ponad 110 czasopism publikowanych przez stowarzyszenie American Psychological Association (APA) i należące do niego wydawnictwo Educational Publishing Foundation (EPF) oraz organizacje stowarzyszone, jak Canadian Psychological Association (CPA) i Hogrefe Publishing Group.  Zawiera artykuły z czasopism, recenzje książek i listy do redakcji począwszy od 1894 roku do dnia dzisiejszego. Prawie wszystkie czasopisma zawierają archiwa od pierwszego opublikowanego numeru. Większość czasopism to wiodące publikacje znajdujące się na listach rankingowych 10 najważniejszych czasopism w danej kategorii nauk społecznych. Baza używa do indeksowania własnego tezaurusa terminów psychologicznych Thesaurus of Psychological Index Terms ®.

Dodatkowe informacje i pełna lista czasopism zawartych w bazie jest dostępna na stronie:

Stale rośnie zainteresowanie wyszukiwaniem przeprowadzanym na urządzeniach mobilnych w stosunku do tradycyjnego wyszukiwania na komputerach i laptopach. W związku z tym, dla ułatwienia zamieszczamy kod QR prowadzący do strony logowania EBSCOhost.

Użytkownicy zainteresowani dostępem do bazy spoza sieci Instytutu mogą otrzymać od pracowników Biblioteki odpowiedni login i hasło.